৳0 Off
AMD Ryzen 7 5700G Processor with Radeon Graphics
Current Price: ৳18700
Product Category: AMD
Brand: AMD
Stock: In Stock (4)
0 Start Points
Standard Delivery
৳80
Standard Duration
3-5 days
Cash on Delivery Available
Product Replacement Not Applicable
Warranty Not Available
Sold By
International Office Solution | IOS
Specification
| Base Frequency | 3.8GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.6GHz |
| Cache | Total L2 Cache: 4MB Total L3 Cache: 16MB |
| Cores | 8 |
| Threads | 16 |
| Default TDP | 65W |
| cTDP | 45-65W |
| Supported Technologies | Display Port: Yes HDMI: Yes |
| Processor Graphics | Radeon Graphics |
| Base Frequency | 2000 MHz |
| Core Count | 8 |
| Type | DDR4 |
| Maximum Speed | 3200MHz |
| Max Number of Channels | 2 |
| Manufacturing Warranty | 03 Years (No Warranty for Fan or Cooler) |


