৳0 Off
AMD Ryzen 5 5600G Processor with Radeon Graphics (Tray Box)
Current Price: ৳16300
Product Category: AMD
Brand: AMD
Stock: In Stock (4)
0 Start Points
Standard Delivery
৳80
Standard Duration
3-5 days
Cash on Delivery Available
Product Replacement Not Applicable
Warranty Not Available
Sold By
International Office Solution | IOS
Specification
| Base Frequency | 3.9GHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.4GHz |
| Cache | Total L2 Cache: 3MB Total L3 Cache: 16MB |
| Cores | 6 |
| Threads | 12 |
| Default TDP | 65W |
| cTDP | 45-65W |
| Supported Technologies | Display Port: Yes HDMI: Yes |
| Processor Graphics | Radeon Graphics |
| Base Frequency | 1900 MHz |
| Core Count | 7 |
| Type | DDR4 |
| Maximum Speed | 3200MHz |
| Max Number of Channels | 2 |
| Manufacturing Warranty | 03 Years Warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |


