৳0 Off
AMD Ryzen 5 3400G Processor with Radeon RX Vega 11 Graphics
Current Price: ৳7100
Product Category: AMD
Brand: AMD
Stock: In Stock (7)
0 Start Points
Standard Delivery
৳80
Standard Duration
3-5 days
Cash on Delivery Available
Product Replacement Not Applicable
Warranty Not Available
Sold By
International Office Solution | IOS
Specification
| Base Frequency | 3.7GHz 1400 MHz |
| Maximum Turbo Frequency | 4.2GHz |
| Cache | Total L2 Cache: 2MB Total L3 Cache: 4MB |
| Cores | 4 |
| Threads | 8 |
| Default TDP | 65W |
| Processor Graphics | Radeon RX Vega 11 Graphics |
| Core Count | 11 |
| Type | DDR4 |
| Maximum Speed | 2933MHz |
| Max Number of Channels | 2 |
| Manufacturing Warranty | 03 years warranty (No Warranty for Fan or Cooler) |


